Başaran Ulusoy neyin peşinde

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nde (TÜRSAB) 22 sene Başkanlık yapan Başaran Ulusoy’dan ilginç talep. Son yapılan seçimde koltuğu kaybeden Ulusoy, Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’a bir dilekçe yazdı. Ulusoy, seçimlere Anadolu’dan gelen delegelerin katılmadığını iddia ederek yönetim ve denetim kurulunun ibra edilmediğini iddia etti. Ulusoy Bakan Numan Kurtulmuş’tan 2 yıllık Başkanlık yaptığı dönemin denetlenmesi için müfettiş görevlendirme yapmasını istedi.

ULUSOY VE YÖNETİMİNE GENEL KURULU ŞOKU

Tartışmalı geçen TÜRSAB seçimlerin ardından yaşanan tartışmalara hergün bir yenisi ekleniyor.  TÜRSAB 23Olağan Genel Kurulu sonrası 22 yıl süren TÜRSAB Başkanlığı’nı yürüten Başaran Ulusoy dönemi sona erdi. Değişim Hareketi’nin lideri Rakibi Firuz Bağlıkaya, 2 bin 200 oy alarak Ulusoy yönetiminin adayına 2 kat oy farkı atarak seçimlerden galip çıktı. Seçimlerde Ulusoy ve yönetimine bir şok da yönetim kurulu ve denetleme kurulu faaliyet raporları ibra edilemedi. Genel Kurul’da ibra için kapalı yapılan oylamada Başaran Ulusoy yönetim kurulu ibra edilmedi. Yönetim kurulu için yüzde 33 evet çıkarken yüzde 66 gibi yüksek bir oranda ‘hayır’ çıktı.

TEFTİŞ KURULU’NU HAREKETE GEÇİRMESİNİ İSTEDİ

Seçimlerde şok yaşayan Başaran Ulusoy ve Yönetim Kurulu, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’a hitaben yazılmış bir dilekçeyi bakanlığa gönderdi. Ulusoy ve Yönetim Kurulu’nun imzalarının bulunduğu dilekçede, Numan Kurtulmuş’tan 2 yıllık dönemin araştırılması için Teftiş Kurulu’nu harekete geçirmesini istedi.

Dilekçede Başaran Ulusoy, kullanılan Bin 600 oy sayısına dikkat çekti. Anadolu’dan gelen üyelerin henüz seçime ulaşamadan oylamanın yapıldığı ifade edilen dilekçede,iki yıllık döneme ilişkin TÜRSAB’ın denetlenmesini istedi.

MURAT PALAVAR/İSTANBUL
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir