Erivan`a giden Papa`ya Azerbaycan’dan çağrı var

14151Ermenistan’ın Azerbaycan’ın sivil halk’ına karşı tacizi devam ediyor. İki yıl önce Ermenistan’ın rehil aldığı Dilgam Askerov ve Şahbaz Kuliyev isimli iki azeri sivil hala ermeniler tarafından rehin tutuluyor. İki sene önce Azerbaycan’ın işgal edilen bölgelerine  gizli bir ziyaret gerçekleştirirken yakalanan üç azeri sivilden Dilgam Askerov ve Şahbaz Kuliyev rehin alınırken, Hasan Hasanov isimli diğer Azerbaycan vatandaşı öldürüldü.

13307404_880526725389524_7842296461721290687_nAzerbaycan’ın Yenicag.az gazetesinin haberine göre, Azerbaycan iki yıla aşkın bir süre sivil esirleri geri almak istese de, Ermeni tarafı çeşitli bahanelerle Askerovve Kuliyev’i vermiyor. Bunun için tüm uluslararası kurumların duruma dahil olması da sonuc vermedi. Bu sebepten Azerbaycan’ın ünlü televizyoncularındanEldeniz Elgün süpriz bir isimden konu ile alakalı destek istedi.  Papa Francis’e muracaat eden Azerbaycanlı televizyoncu “Sadece sizi sevenleri sevseniz, bunun kime ne hayırı olur” gibi süpriz giriş yaparak, Papa’dan Azerbaycan asıllı esirlerin kurtulmasına yardım etmesini istedi.

Suçu kendi topraklarını ziyaret etmek olan bu insanların insanlıkdışı muameleyle yüzleştiğini ifade eden Elgün Papa’ya “Yakında Erivan’a gideceksiniz. Bilin ki, orada sizi her iki şahsın imdat dolu bakışları izleyecektir. Size uzanan ellerinden sıkıca sarılarak, o bataklıktan çıkarılmanızı bekleyecekler. Siz o iki suçsuz insanı Ermenistan zindanından kurtarırsanız, o zaman tüm insanlık size minnetdar olacaktır” yazdı.

AGİL ALESGER

AFRO-AVRASYA GAZETECİLER DERNEĞİ

KAFKASLAR MASASI SORUMLUSU

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir