III. Uluslararası Afro-Avrasya Kongresi başlıyor

III. Uluslararası Afro-Avrasya Kongresi Basın Bildirisi

Yeni Dünya stratejisinde Türkiye geleceğini arıyor

21 yüzyılın eşiğinde dünya büyük bir değişim ile karşı karşıya. Stratejik ve ekonomik eksen batıdan Afrika ve Asya’ya kayıyor. Dünyanın yeniden şekillendiği günümüzde bilim adamları Afro Avrasya ‘yı tartışıyor. Modern İpek Yolu olarak ifade edilen coğrafyadaki yeni denklemler dünyamıza neler getirecek. Son dönüşümün ayak izleri İstanbul’da mercek altına alınacak.

YERLİ YABANCI AKADEMİSYENLER İSTANBUL’DA TOPLANIYOR

Afro-Avrasya , Modern İpek Yolu, Eski Dünya olarak bilinen coğrafyadır. Asya, Afrika ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan ve Doğu ile Batı arasında yalnızca mal-meta dolaşımını değil, aynı zamanda bilginin, fikirlerin, kültürlerin, dinlerin ve inançların etkileşimini sağlayan ana güzergâhtır. Gelecek Yüzyılda Afro Avrasya stratejik bir alan olacak ve yeni dünyanın birleşim merkezi olarak konumunu alacaktır.

Afro Avrasya Gazeteciler Derneği, Afro-Avrasya stratejisini akademisyenler ile masaya yatırıyor. III. Uluslararası Afro-Avrasya kongresi 19-21 Ekim 2017 tarihleri arasında İstanbul Point Hotel’de düzenlenecektir. Kongrenin Afro Avrasya coğrafyasının dünyaya yeni dönemde getireceği dönüşümün yorumlanması ve tartışılması açısından anlamlı olacağı düşünülmüştür.

Kazakistan Almatı ile başlayan Afro-Avrasya Kongresi’nin ikincisi İspanya Malaga’da gerçekleştirilmiştir. Kongremizin üçüncüsü oy birliği ile İstanbul’da düzenleme kararı alınmıştır.

Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmış İstanbul, kadim medeniyet geçmişi ile Afro Avrasya coğrafyasının stratejik kentidir. Tarihi kimliği, stratejik coğrafyası ile İstanbul bölgenin ve dünyanın köprüsü denge şehri olarak gösterilmektedir.

Etkinliğin ismi: III. Uluslararası Afro-Avrasya Kongresi

Tarih: 19-21 Ekim 2017

Yer:Taksim Point Otel(Adres: Topçu Caddesi No.2 Taksim – İstanbul – Türkiye)

İletişim:Hişam Güney

http://afroeurasia.org

http://afroavrasya.org
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir