Türk Dünyası Ortak Değerler Medya çalıştayı için geri sayım başladı

Afro Avrasya Gazeteciler Derneği çalışmalarını 2017 Mayıs ayında yapılacak  Türk Dünyası Ortak Değerler Kongresi’ne destek vererek sürdürüyor.  “Kültür, Ticaret, Turizm ve İletişim” başlığını taşıyan kongrede derneğimiz Kazak Gazaeteciler ve bölge ülkelerinden gelecek gazeteciler ile bir ortak çalıştay planlamaktadır.

Türk Dünyası Ortak Değerler Kongresi, Dumlupınar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Dumlupınar Üniversitesi – Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Astana – Kazakistan Yunus Emre Türk Kültür Merkezi işbirliği ile 24-27 Mayıs 2017 tarihleri arasında Astana/Kazakistan’da gerçekleştirilecek.
Türk Dünyası Ortak Değerler Kongresi Sosyal Bilimler alanında çalışan akademisyenler arasında etkili bir iletişim ağının geliştirilmesini, entelektüel ve akademik değişimlerin güçlendirilmesini,  karşılıklı işbirliği, bilgi ve deneyimlerinin paylaşılmasını amaçlıyor.

Türk Dünyası Ortak Değerler Kongresi sosyal bilimler alanında yapılacak çalışmalarda farkındalık oluşturmaya ve çeşitli kültürel perspektifleri karşılaştırmaya katkı sağlayacağı düşünülmektedir. Böylelikle, Türk Dünyası ülkelerinden sosyal bilimciler akademik faaliyetlerini ve çalışmalarını kolaylıkla sunabilecek, sosyal bilimler alanındaki çalışmalara genel ve bölgesel anlamda katkı sağlayabileceklerdir.

Kongrenin amacı, akademisyenlerin çalışmalarını, bölge meseleleri ve sorunlarına dair yeni bulgularını ve görüşlerini ve bu konulara yönelik yöntem ve yaklaşımlarını paylaşmaları için her yıl düzenlenerek ortak bir merkez haline gelmektir. Kongre Türk Dünyası ülkelerinin akademik ve entelektüel çevrelerde var olan eğilimlerin keşfedilmesine de hizmet etmektedir. Kongre, her yıl farklı bir Türk Dünyası ülkesinde düzenlenecektir.

Kongrede bildiriler Türkiye Türkçesi dâhil diğer Türk lehçeleri olarak sunulabilecektir. Bütün katılımcıların gala yemeği, sempozyum kitapçığı sempozyum organizasyonu tarafından karşılanacaktır.

NOT: 30 Nisan 2017’ye kadar bildiri gönderimi yapılabilir.
Kongre kapsamında “En İyi Bildiri” ödülleri verilecektir.
Bildiri özetleri (info@turkdunyasi.biz) E-Posta adresine gönderilecektir.

Detaylı bilgiler www.turkdunyasi.biz
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir